Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski na XV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Łęczycy.

24-25 sierpnia 2013 Zawisza Czarny z Garbowa, Dobiesław z Oleśnicy, Mszczuj ze Skrzynna, Krystyn z Ostrowa, Powała z Taczowa i Arnold von Baden zmierzyli się w szlachetnym pojedynku na zamku w Łęczycy.
Rycerze rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, walczyli o względy pięknych dam a w finałowej rozgrywce zmierzyli się w pojedynku na kopie.
Zdecydowanym faworytem turnieju był Zawisza Czarny - w jego roli Maciek na Carze, konsekwentnie wygrywając poszczególne konkurencje jak zbieranie pierścieni, gonitwa do pierścienia Kasztelana sandomierskiego, atak na saracena czy władanie mieczem. Tuż za Zawiszą znaleźli się świetnie dysponowani przez oba dni turniejowe: Arnold von Baden (Konrad na Kampim) oraz Mszczuj ze Skrzynna (Bartek na Sauronie).
Kulminację turnieju były pojedynki kopijnicze - pierwszego dnia po fantastycznej walce turniejowej Zawiszy z Mszczujem ze Skrzynna - trzy obopólne trafienia wygrał Zawisza, drugiego dnia niespodziewanie odwet wziął Mszczuj.
Nowością na turnieju była prezentacja naszego husyckiego wozu bojowego obsadzonego piechotą Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej na czele z Kasztelanem Karolem Burym.